Zespół The Żaglers powstał w maju 2007 roku z inicjatywy Marka Żarnowskiego, który zainteresował swoim pomysłem aktualnych członków zespołu czyli Andrzeja Klimka (gitara akustyczna, wokal) oraz Pawła Szczepkowskiego (gitara klasyczna, melodyka, wokal). Początkowo spotykaliśmy się kilka razy w tygodniu ćwicząc znane piosenki żeglarskie, aby z czasem móc zaprezentować się przed publicznością. Taka była idea zespołu, która z czasem zaczęła przynosić pożądane efekty. Zaczęliśmy grywać w Mikołajkach, Giżycku, Rucianem-Nidzie (naszej rodzinnej miejscowości) oraz w wielu innych miejscach na całych Mazurach.

W latach 2009-2012 graliśmy w składzie 4 osobowym:

Paweł Szczepkowski – gitara klasyczna, melodyka, wokal
Andrzej Klimek – gitara akustyczna, wokal
Grzegorz Fiedorowicz – akordeon
Michał Rogiewicz – gitara basowa

Od roku 2012 występujemy w składzie 2 lub 3 osobowym:

Paweł Szczepkowski – gitara klasyczna, melodyka, wokal
Andrzej Klimek – gitara akustyczna, wokal
Paweł Pupek – instrumenty perkusyjne

Zespół „The Żaglers” tworzy trzech muzyków, którzy od wielu lat mają do czynienia ze scena muzyczną i uczestniczyli w wielu muzycznych przedsięwzięciach. Muzyka, którą wykonujemy to szanty, a także piosenka żeglarska i turystyczna. Przestrzeń wokalna, którą stanowią dwa męskie głosy uzupełniona jest o gitarę elektro-klasyczną, elektro-akustyczną, melodykę oraz instrumenty perkusyjne (conga, bongosy, chimesy)

Wykonywany przez nas repertuar doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych. Zarówno na tych organizowanych w pubach, jak i tez podczas imprez plenerowych czy ognisk. Zapewniamy świetną zabawę i wiele miłych wrażeń związanych z  estetyką wykonywanych utworów. Nasze występy mają również charakter interakcyjny gdyż angażujemy naszych słuchaczy we wspólne śpiewanie, co cieszy się dużą aprobatą. Nasza obecność gwarantuje powodzenie każdej imprezy!

Co możemy jeszcze państwu zaoferować?

  • mix koncertu szantowego z muzyką rozrywkową – koncert ok. 2 h

  • recital jazzowy (wokalista + klawiszowiec) – koncert ok 1,5 h

  • recital poezji śpiewanej (wokalista z gitarą) – koncert ok 1,5 h

Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie lub mailowo. Na maile odpowiadamy w ciągu 12 godzin.

Zapraszamy do współpracy.